Sianów

Gospodarstwo Rybackie Dadoń w Sianowie koło Koszalina było pierwszym gospodarstwem założonym przez Jarosława Dadonia. Powstało w 1989 roku.

Ze względu na lokalizację (przy głównej krajowej szosie), dojazd, współpracę z lokalnymi gospodarzami i społecznością, Sianów pozostaje naszą główną siedziba i miejscem, w którym mieści się zarząd firmy.

Tutaj też znajduje się przetwórnia i ‚kawiorownia’ gdzie odbywa się marginalna produkcja przetworów z naszej ryby. Dzięki przetwórni w ofercie firmy mamy filety, płaty, pstrąga patroszonego oraz nasze własne przetwory w słoiczkach tj. pstrąg ‚na surowo’, w zalewie octowej, w pomidorach, zupę rybną  czy sezonowo, kawior z pstrąga. Wszystkie nasze produkty można zakupić w ilościach hurtowych ale również detalicznych. Właśnie tutaj, w Sianowie, funkcjonuje nasz lokalny sklepik z własnymi przetworami i rybą świeżą, prosto z naszych stawów.

Gospodarstwo Rybackie Dadoń w Sianowie posiada również własną specjalistyczną flotę transportową do przewozu ryby. Służy ona przede wszystkim naszej firmie ale świadczymy tez usługi innym hodowcom i przetwórcom. Posiadamy specjalistyczną myjnię samochodów ciężarowych służącą do ich mycia i dezynfekcji.

To właśnie tutaj znajduje się rozbudowana hodowla ze stawami towarowymi, baza magazynowa, a także chłodnie towarowe.

Od początku swego istnienia Gospodarstwo w Sianowie aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej poprzez wspomaganie organizacji charytatywnych, klubów sportowych, szkół i innych organizacji społecznych.